Vass Virág: Szoknya-blues.
Libri Könyvkiadó Kft.
Oldalszám: 360.
Megjelenés éve: 2015.
Túl az egyszerűbb sémán, azaz a hősnő mndenféle viszontagságok után végre stabil, romantikus kapcsolatban találja magát a jóképű, gazdag és érett személyiségű férfival, akivel minden szexuális együttlét felér egy extatikus transzcendens élményel...szóval mindezen túl és nélkül, illetve ezen elemeknek a fenti sémától eltérő összekapcsolásával, ez egy domestic noir. A domestic noir kifejezés a krimiken belül olyan cselekményt jelöl, ahol közvetlenül az interperszonális kapcsolatokból fakad a veszély. Veszély, otthon, a zárt ajtók mögött megbúvó fenyegetettség vagy a munkatársak ártó szándéka révén.
A Szoknya-bluesban (a cím egy Hobo BB számra és a regény sajátos ritmusára utal) a főhősnő, Bölcsházy Anni úgy tűnik, megrekedt egy gyászmunkában, Asperger-szindrómával született kisfia apját veszítette el. Anniról és az őt támogató nőkről: Anni számára a tervezett esküvő fontosabb volt magánál a párkapcsolatánál, a kapcsolat saját magánál, apa nélkül serdült nővé, édesanyja talpraesett, ám alkoholproblémával kezelt asszony, barátnője mindig segítő és nagyobbat álmodó merész, pszichológusát gyermekként nem kedvelte. Az Anni mellett megjelenő férfi figurák: az ex vőlegény, a jómódú, sármos, simlis üzletember-ez a szál sajátos idővezetést ad a regénynek, a sportos és gondoskodó új szomszéd fiú, a nagyon kocka, okos, nem mellesleg Fűevők közé tartozó irodabérlő ismerős, az idős és empatikus utcabéli bácsi kutyájával.
Összességében: a szép és okos, egyedülálló, egy gyermekes anya- nő személyiségfejlődése, szembesülési folyamata kapcsolataiban tükröződő éretlenségével, mellyel veszélybe sodorja szeretteit.